جلسه مطبوعاتی فیلم روزی روزگاری درهالیوود

0
64
جلسه مطبوعاتی فیلم روزی روزگاری در هالیوود
جلسه مطبوعاتی فیلم روزی روزگاری در هالیوود

جلسه مطبوعاتی فیلم روزی روزگاری درهالیوود – وبسایت اردبیل سینما گزارش داد: جلسه مطبوعاتی فیلم روزی روزگاری… – یک روز بعد از اولین نمایش «روزی روزگاری در هالیوود» در جشنواره کن، کوئنتین تارانتینو و بازیگران فیلم در نشست خبری پر ازدحام با حضور خبرنگاران شرکت کردند و به پرسش‌های آنها پاسخ دادند. سوال چالش برانگیزی که مطرح شد، درباره نمایش خشونت علیه زنان بود که تارانتینو جواب سرراستی به آن نداد.

جلسه مطبوعاتی فیلم روزی روزگاری درهالیوود به گزارش هالیوود ریپورتر، این کارگردان سرشناس و پیشروی آمریکایی در پاسخ به سوالی درباره صحنه‌هایی که «خشم علیه زنان» را به نمایش می گذارد، از پاسخ طفره رفت و گفت از صحبت درباره چیزی که باعث لو رفتن داستان می‌شود خودداری می‌کند.

جلسه مطبوعاتی فیلم روزی روزگاری درهالیوود
جلسه مطبوعاتی فیلم روزی روزگاری درهالیوود

اما برد پیت که در این فیلم یکی از دو نقش اصلی را بازی می‌کند، به جای تارانتینو جواب داد: «من این را خشم علیه افراد تلقی نمی‌کنم بلکه خشم علیه از دست رفتن معصومیت می‌بینم.»

تارانتینو در پاسخ به سوال چالش برانگیز دیگری که چرا هنوز نسبت به چارلز منسن اشتیاق وجود دارد: «این اشتیاق ناشی از عمق بی انتهای آن است. من خیلی درباره این موضوع تحقیق کردم. این که او چطور توانست این دخترها و پسرهای جوان را به خود وابسته کند، بی انتهاست. هرچه بیشتر درباره آن بدانی، هرچه بیشتر اطلاعات به دست بیاوری، واضح‌تر نمی‌شود، انتزاعی‌تر می‌شود.»

«روزی روزگاری در هالیوود» داستان یک بازیگر با بازی لئوناردو دی‌کاپریو و بدلکار او با بازی برد پیت است که در همسایگی خانه رومن پولانسکی و شارون تیت در هالیوود زندگی می‌کنند و درگیر حمله پیروان چارلز منسن به این خانه و قتل وحشیانه تیت می‌شوند.

خبرنگار دیگری درباره حضور کوتاه مارگو رابی در نقش شارون تیت در فیلم سوال کرد و این که دیالوگ‌های کمتری نسبت به بازیگران مرد دارد و حضورش بی استفاده مانده است. تارانتینو که آشکارا از این سوال ناراحت شده بود، به تندی جواب داد: «من این فرضیه شما را رد می‌کنم.»

رابی در ادامه درباره نقش خود توضیح داد: «فکر می‌کنم لحظه‌هایی که روی پرده بودم فرصتی بود تا از شارون تیت و سبکبالی او تقدیر کنم فکر نمی‌کنم قصد این وجود داشته که عمیق‌تر به او پرداخته شود.»

تارانتینو همچنین به سوالی درباره رومن پولانسکی که یکی از شخصیت‌های فیلم است، پاسخ داد: «او را یکی دو بار دیده‌ام. درباره او به عنوان یکی از بزرگ‌ترین فیلمسازان حرف نمی‌زنم بلکه به عنوان جذاب‌ترین در آن زمان می‌گویم… من یکی از طرفداران پولانسکی هستم و به شکل خاص فیلم «بچه رزمری». آن را خیلی دوست دارم.»

وقتی از این کارگردان پرسیده شد که آیا درباره «روزی روزگاری در هالیوود» با پولانسکی صحبت کرده، او گفت: «نه، حرف نزدم.»

لئوناردو دی‌کاپریو هم در این نشست درباره شخصیت بازیگر فراموش شده تلویزیون که در این فیلم بازی کرده، توضیح داد: «فکز می‌کنم همه کسانی که پست این میز نشسته‌اند، حس می کردند بیگانه‌هایی هستند به درون صنعت سینما نگاه می‌کنند. این فیلم، نامه عاشقانه او (تارانتینو) به سینما از طریق دو شخصیتی است که بیگانه هستند… این واقعا نامه عاشقانه برای صنعت سینما و افرادی است که تارانتینو آنها را دوست دارد.»

منبع: کافه سینما


پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید