واکنش‌ دراماتیک محمد غرضی به فیلترینگ تلگرام

تلگرام - اردبیل سینما
تلگرام - اردبیل سینما

واکنش‌ دراماتیک محمد غرضی به فیلترینگ تلگرام

واکنش‌ دراماتیک محمد غرضی به فیلترینگ تلگرام /زمانی به من می‌گفتند اگر تلفن بدهی فقط برای مخابره خبر مرگت خوب است/وقتی موبایل وارد کشور شد، نمایندگان مجلس به من ناسزا گفتند/وقتي شبكه اينترنت طراحي شد به قدري به من فشار مي‌آوردند كه نفسم بند آمد/اگر حمایت امام(ره) نبود، سرنگون می‌شدم!

وبسایت اردبیل سینما گزارش داد: در روزهای فیلترینگ رسمی تلگرام که علاوه بر عموم شهروندان تأثیراتش را بر اهالی سینما که از این رسانه برای تبلیغ محصولات خود استفاده میکردند هم گذاشته است محمد غرضی کاندیدای طناز انتخابات۹۲ از خاطراتش در دوران حضور در وزارت پست و تلگراف و تلفن می گوید. به گزارش سینماروزان خاطراتی که غرضی از دردسرهایش در وزارتخانه متبوعش بیان داشته بیش از هر چیز میتواند سکانسهایی از یک درام سینمایی با درونمایه تاریخی-سیایس را روایت کند.

واکنش‌ دراماتیک محمد غرضی به فیلترینگ تلگرام

واکنش‌ دراماتیک محمد غرضی به فیلترینگ تلگرام

غرضی که زمانی برای گسترده کردن شبکه تلفن ثابت و بعد از آن واردات موبایل کلی دردسر تحمل کرده بود با اشاره به تلاش برای گستردگی تلفن ثابت به «اعتماد» بیان داشت: در مجلس، بزرگي عليه مخابرات و تلفن صحبت كرد و بعد هم براي اينكه گردن‌شكستگي گردن من بگذارد گفت فلاني، اگر تلفن بدهي فقط براي اين خوب است كه خبر بدهند به رحمت خدا رفته‌اي و آمبولانس براي بردنت به بهشت زهرا خبر كنند. عدم فهم تكنيكي، انسان را از منافع اجتماعي دور مي‌كند. وقتي مطلب فني فهم نمي‌شود به اينجا مي‌رسيم. من در آن زمان رايزني‌هاي زيادي كردم و در نهايت بودجه‌اي كه دولت تصويب نكرده‌بود براي اين موضوع در مجلس ‌مصوب شد. آقايان توجيه مي‌آوردند كه جنگ است، به جاي تلفن دادن جنگ را اداره كنيم. من ساعت‌ها صحبت كردم كه اگر ما جنگ تكنولوژيكي كنيم بهتر از جنگ فيزيكي است. شما بايد سربازتان تكنوكرات باشد و بتواند از ابزار فني استفاده كند. اينكه فكر كنيم كساني كه براي جنگ آمدند بايد بدون تكنولوژي بجنگند كه انگار آنها را به قتلگاه فرستاديم.

غرضی پیرامون درگیرهای درباره توسعه فکس بیان داشت: سال ٦٦-٦٥ درگيري‌هايي در مورد فكس وجود داشت. بزرگي به من مي‌گفت اين همه بيكار داريم، فكس به چه درد مي‌خورد؟ خيلي هم فرد معتبري بود. وقتي صحبت مي‌كردم و توضيح مي‌دادم سكوت مي‌كردند اما درگيري ادامه داشت. مثلا در مورد موبايل وقتي توضيح مي‌دادم نفعش بيشتر از ضرر بود اما خيلي بي‌منطقي وجود داشت. در نهايت هم بحث شد كه حالا چنين كارهايي بماند براي دوره‌هاي ديگر.

محمد غرضی ادامه داد: بعد از آن هم حوالي سال ٦٧ در مجلس راجع ‌به اين صحبت كردم كه ماهواره زهره براي جمهوري اسلامي واجب است. گرچه مخالفت‌هايي صورت گرفت اما به تصويب رسيد. ماهواره زهره طراحي و سپس به مناقصه گذاشته‌شد. خدا روز بد نصيب‌تان نكند آنچنان با اين روند مخالفت شد كه كار متوقف شد. مي‌گفتند ماهواره لازم نيست و اجاره مي‌كنيم.

محمد غرضی خاطرنشان ساخت: وقتي شبكه اينترنت طراحي شد به قدري به من فشار مي‌آوردند كه نفسم بند مي‌آمد. مي‌دانستم كه اين شبكه مورد استقبال مردم قرار مي‌گيرد. در نهايت توانستم موبايل وارد كنم. نمايندگان مجلس به‌شدت به من ناسزا گفتند. اولين انيميشن‌هاي طنزي كه در دهه ٧٠ صداوسيما ساخته شد انيميشن من در مورد وارد كردن موبايل بود. آن زمان آقاي هاشمي براي بازديد به صداوسيما رفته‌بود. اين انيميشن را به او نشان داده‌بودند و آقاي هاشمي به آنها گفته بود خدا به شما انصاف بدهد.

غرضی با اشاره به حمایتهای امام خمینی(ره) از اقداماتش در وزارتخانه تأکید کرد: شايد حرف‌هاي من براي خيلي‌ها خوشايند نباشد اما اتفاق اين بود كه من حمايت حضرت امام را داشتم و مي‌توانستم برخي مسائل را پيش ببرم. بدون حمايت خيلي سخت است و تاكنون ممكن بود چندين بار سرنگون شده باشم. حمايت امام به من كمك كرد.

آدرس وبسایت سینما قدس اردبیل: http://www.cinemaghods.com/

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “واکنش‌ دراماتیک محمد غرضی به فیلترینگ تلگرام”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *