نخستین نمایش فیلم روزی روزگاری درهالیوود

Leonardo DiCaprio in Once Upon a Time in Hollywood (2019)
Leonardo DiCaprio in Once Upon a Time in Hollywood (2019)

نخستین نمایش فیلم روزی روزگاری درهالیوود – بیست و پنج سال پیش بود که کوئنتین تارانتینو، با نمایش و بعد بردن نخل طلای کن ۱۹۹۴ برای دومین فیلم‌ مشهورش پالپ فیکشن، شهرتی عالمگیر یافت. حالا هالیوود ریپورتر اعلام کرده ۲۵ سال پس از آن روزگار، فیلم نهم این استاد فیلمساز، نخستین نمایش جهانی‌اش را در کن ۲۰۱۹ خواهد داشت. به‌این ترتیب کن که اعتبارش نسبت به جشنواره‌ی ونیز، سال به سال رو به کاهش بود، یک بار دیگر خودی نشان خواهد داد و در مرکز توجهات خواهد بود.

اکران بین‌المللی روزی روزگاری در هالیوود، حدود چهار ماه دیگر رخ خواهد داد


Margot Robbie in Once Upon a Time in Hollywood (2019)
Margot Robbie in Once Upon a Time in Hollywood (2019)

یک یادداشت برای تریلر فیلم روزی روزگاری در هالیوود:
نخستین نمایش فیلم روزی روزگاری درهالیوود

ارجاع، ایده‌های بینامتنی و شیفتگی به‌تاریخ سینما، بخش‌های مهمی از جهان آثار آقای تارانتینو هستند؟! خب، پس از این فرصت بهتر پیدا نمی‌کند. افتاده است وسط ظرف عسل: سینما و دنیایی پرهیاهوی انتهاب دهه‌ی ۱۹۶۰، و آغاز ۱۹۷۰٫ شاید پربارترین دوران تاریخ سینما و فرهنگ، در قرن بیستم. و ذائقه‌ی تارانتینو که بیش از هر چیز، به‌این دوران از تاریخ سینما، گرایش دارد. اما آن چه از نخستین تریلر یک دقیقه و سی و شش ثانیه‌ای فیلم دستگیرمان می‌شود، یک براد پیت شیرین است، ارجاعاتی به نشانه‌های فرهنگی آن دوران (“این است سینه‌راما”)؛ و از میان بازیگرهایی که قرار است نقش شخصیت‌های حقیقی را ایفا کنند، مایک موه را نشان‌مان می‌دهد که انصافن شبیه نشان می‌دهد درباره‌ی دست‌اش به‌عنوان یک اسلحه صحبت می‌کند، و مبارزه‌ی تن‌به‌تن‌اش با پیت، از همین حالا ترند فضای اینترنت است.

پوستر فیلم روزی روزگاری در هالیوود
پوستر فیلم روزی روزگاری در هالیوود – مارگوت رابی

بخش میخ‌کوب کننده‌ی ماجرا، اما یک اجرای درجه‌ی یک است از لئوناردو دی‌کاپریو، در پلان پایانی این تریلر. وقتی دختر، در گوش‌اش، از بازی‌اش به‌عنوان بهترین عمرش یاد می‌کند: غرور و رضایت و اشک، در انتهای ویدیویی که تابه‌این‌جا، نشانی ازش نداشتیم.

منبع یادداشت: کافه سینما


The short URL of the present article is: https://ardabilcinema.ir/B7baH

برچسب ها

درباره: مرتضی طالب پور

مرتضی طالب پور

مدیر اسبق وبسایت انجمن سینماداران ایران به مدت 4 سال | تجزیه و تحلیلگر ارشد سیستم مدیریت هتلداری الماس داده | مدیر فعلی سامانه جامع اطلاعات سالن های سینمای ایران | مدیر کنونی وبسایت سینما قدس اردبیل از سال 1387 تاکنون | مدیر و نویسنده و مترجم در وبلاگ cinemayejavan.persianblog.ir | مدیر وبسایت اسپرادو شاپ | مدیر و طراح سایت دولوپر استودیو | مدیر ده ها وبسایت غیر سینمایی...

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “نخستین نمایش فیلم روزی روزگاری درهالیوود”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما را دنبال کنید

خرید از دیجی کالا

پیوندها

نرم افزار مدیریت هتلداری الماس داده

وبسایت گروه تولید محتوی دسته جدا

وبسایت گروه تولید محتوی دسته جدا

خرید بلیت سینما قدس اردبیل

مدیا اد

ورود به سایت

نماد ساماندهی

logo-samandehi