«قهرمان» در فهرست دیدنی‌ترین فیلم‌های کن ۲۰۲۱

0
76
استاد اصغر فرهادی
استاد اصغر فرهادی

وب سایت اردبیل سینما گزارش داد: «قهرمان» در فهرست دیدنی‌ترین فیلم‌های کن ۲۰۲۱ – منتقد برجسته آمریکایی فیلم «قهرمان» به کارگردانی «اصغر فرهادی» را در فهرست ۱۰ فیلم دیدنی و مهم هفتاد و چهارمین جشنواره کن قرار داد.

«قهرمان» در فهرست دیدنی‌ترین فیلم‌های کن ۲۰۲۱ – دیوید رونی (David Rooney) منتقد ارشد نشریه آمریکایی هالیوودریپورتر فهرستی از ۱۰ فیلم حاضر در بخش رقابتی هفتادوچهارمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کن ارائه داد که از دیدنی‌ ترین و مهمترین بخش‌های رویداد امسال هستند و نباید از دستشان داد. فیلم قهرمان آخرین ساخته اصغر فرهادی کارگردان توانای سینمای ایران در کنار فیلم‌هایی چون آنت به کارگردانی لئوس کاراکس، بندتا ساخته پُل ورهوفن، جزیره برگمان به کارگردانی میا هانسن لوو، محفظه شماره ۶ ازیوهو کوسمانن، همه چیز خوب پیش رفت از فرانسوا اوزون، مموریا ساخته آپیچاتپونگ ویراستاکول، نیترام ساخته جاستین کورزل و موشک سرخ ازشان بیکربه این فهرست راه یافت.

فیلم سینمایی قهرمان ساخته اصغر فرهادی
فیلم سینمایی قهرمان ساخته اصغر فرهادی

رونی درباره قهرمان می‌نویسد: قهرمان فیلم جدید کارگردان ایرانی است که با فیلم جدایی نادر از سیمین و فروشنده برنده جایزه اسکار شد. جزئیات چندانی درباره داستان این فیلم فارسی زبان منتشر نشده اما روایت تعلیق‌آمیز آن بازگشت به حوزه آشنای فیلم‌های درام با موضوع منازعات و کشمکش‌های خانوادگی است که فرهادی را به شهرت رساند.

سینمایی قهرمان درباره شخصیتی به نام احمد است که به دلیل عدم توانایی در پرداخت بدهی اش در زندان به سر می برد اما طی دو روز مرخصی در تلاش است، شاکی خود را با پرداخت بخشی از بدهی متقاعد به پس گرفتن شکایت خود کند، اما اتفاقات آنگونه که برنامه ریزی شده پیش نمی رود.

امیر جدیدی، محسن تنابنده، فرشته صدرعرفایی، احسان گودرزی، سارینا فرهادی و جمعی از چهره‌های جدید در این فیلم به ایفای نقش می‌پردازند. این فیلم اولین بار در بخش رقابتی هفتاد و چهارمین فستیوال کن در پاریس نمایش داده می‌شود و پاییز امسال در داخل کشور اکران خواهد شد.


کانال تلگرام سینما قدس اردبیل: https://t.me/CinemaGhodsArdabil

وب سایت سینما قدس اردبیل: http://www.cinemaghods.com

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید