دومیلیارد تومان کمک دولت به_خانه سینما

0
18
حسین انتظامی و شهسواری
حسین انتظامی و شهسواری

وب سایت اردبیل سینما گزارش داد: دومیلیارد تومان کمک دولت به_خانه سینما – در راستای سیاست شفاف‌سازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و در چارچوب قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، جزئیات گزارش عملکرد توافقنامه با خانه سینما در هفت ماه سال ۹۹ منتشر شد.

به گزارش ایرنا، سازمان سینمایی گزارش عملکرد توافق‌نامه با خانه سینما را در ۷ ماهه ابتدایی امسال با کمک دو میلیارد و ۴۷ میلیون تومان منتشر کرد.

در این گزارش اطلاعاتی از میزان کمک برای حمایت از دوره‌های ارتقای دانش مهارتی ویژه فعالان حرفه‌ای سینما، امور رفاهی، بیمه‌ای، درمانی و معیشتی اعضای خانه سینما، گردهمایی‌ها و جشن سالانه سازمان سینمایی، برگزاری نشست‌های تخصصی صنوف و هزینه های پشتیبانی ذکر شده است.

در بخش کمک به امور رفاهی، بیمه‌ای، درمانی و معیشتی اعضای خانه سینما کمک یک میلیارد و ۶۳ میلیون تومانی به ۹ هزار نفر درج شده که به ۱۴۶۰ هنرمند مبلغ حدود ۹۴۴ میلیون تومان کمک بلا عوض شده است. برای مراسم تشییع و تدفین ۱۰ هنرمند حدود ۳۰ میلیون تومان کمک شده و مبلغ ۶۰ میلیون و پانصد هزار تومان هم برای کمک به امور درمانی ۲۸ هنرمند صرف شده است.

طبق این گزارش بابت هزینه‌های دبیرخانه جشن خانه سینما (که به دلیل شیوع کرونا به شکل هر سال برگزار نشدند)، ۴۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خرج شده و ۳۲ میلیون تومان هم از صنوف مدیران تدارکات، مدیران تولید، کانون کارگردانان و انجمن بازیگران حمایت مالی شده است.

شورای صنفی نمایش هم از جمله مواردی است که در این گزارش عملکرد به آن اشاره شده و مبلغ پنج میلیون و پانصد هزار تومان به آن کمک شده است. البته شورای صنفی نمایش تقریباً در ابتدای امسال دچار حاشیه‌هایی شد و برخلاف گذشته که باید در خانه سینما تشکیل جلسه می‌داد، اعضای جدیدش در سازمان سینمایی جمع شدند و بعد هم جلسه هفتگی خود را به تناوب به یکی از اصناف مربوط منتقل کردند.

اسناد مالیاتی خانه سینما از دیگر موارد اشاره شده در این گزارش است که بابت مشاوره و پیگیری وضعیت مالیاتی اعضا، حدود ۲۴ میلیون تومان کمک گرفته شده است. همچنین برای هزینه‌های ساختمان‌های در اختیار صنوف برای برگزاری جلسه در این هفت ماه ۶۰ میلیون تومان خرج شده است.

تهیه مستند شفاهی تاریخ سینمای ایران، تهیه مستند خانه دوست اینجاست (به کارگردانی زنده یاد سیامک شایقی) از دیگر مواردی است که در این گزارش عملکرد به آن‌ها اشاره شده است.


سایت دولوپر استودیو: http://developerstudio.ir

سایت سینما قدس اردبیل: http://www.cinemaghods.com

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید