مهندس ساسان ابی زاده مالک سینما قدس در گفتگو با بانی فیلم:

مهندس ساسان ابی زاده عضو هیئت مرکزی انجمن سینماداران ایران
مهندس ساسان ابی زاده عضو هیئت مرکزی انجمن سینماداران ایران
مهندس ساسان ابی زاده عضو هیئت مرکزی انجمن سینماداران ایران

مهندس ساسان ابی زاده مالک سینما قدس اردبیل در گفتگو با روزنامه سینمایی بانی فیلم:

با فيلم هاي تکراري و يکنواخت کسي به سينما نمي آيد

وبسایت اردبیل سینما تقدیم می کند: ساسان ابي زاده – مدير سينما قدس اردبيل – وضعيت كلي سينما در شهرستانها را نامناسب دانست و به «باني فيلم» گفت: مشكل اصلي سينماها، تكراري بودن تم فيلم هاست. وي ادامه داد: قبلاً وقتي اداره كل نظارت و ارزشيابي ۲ سال براي فيلمي پروانه نمايش صادر مي كرد، يعني دو سال انحصاراً فيلم را در اختيار سينماها قرار مي داد و هيچ مكان ديگري اجازه پخش يا كپي CD آن را نداشت، اما در حال حاضر با وجود ثابت ماندن همين دو سال بعد از دو ماه CD يا DVD فيلم در تمام شهر پخش مي شود يا اينكه بلافاصله در تلويزيون شاهد پخش فيلم هاي سينمايي هستيم. بارها شاهد بوده ام كه وقتي فيلم سر در سينماها را تغيير مي دهيم اشخاصي كه از كنار سينما مي گذرند، مي گويند دو ماه ديگر كه DVD بيرون آمد هزار تومان مي دهيم و آن را مي بينيم. مسئولان بايد فيلم را حداقل ۲ سال فقط در سينماها اكران كنند و بعد در هر جايي كه خواستند پخش اش كنند.

سینما قدس اردبیل

سینما قدس اردبیل

ابي زاده خاطر نشان ساخت: ۶۰ سال است كه خانوادگي در اين حرفه مشغول به كار هستيم و بنابراين فرق فيلم با تله فيلم را به خوبي متوجه مي شوم. اين فيلم هايي که در حال حاضر در سينماهاي ما اکران مي شوند تله فيلم هستند. همين مسئله باعث شده که چه در تهران و چه در شهرستانها ريزش مخاطب داشته باشيم. وي درباره  وضعيت سالن سينما «قدس» اردبيل بيان داشت: يک بار سينمايمان را بازسازي کرديم، اما صندلي هاي کل سينماهاي اردبيل فرسوده است و نياز به تعويض دارد. البته ديده ام زمان هايي را که مخاطب روي همين صندلي هاي فرسوده نشسته يا حتي ايستاده و فيلم را تماشا کرده. پس مخاطب فيلم خوب را در هر شرايطي نگاه مي کند. مخاطب هزينه مي کند که فيلم ببيند. چون خوراک سينما فيلم است.

از ديگر مشکلات سينماها عدم اکران فيلم هاي خارجي است. قبلاً بنياد فارابي متولي اين مسئله بود و استقبال بسيار خوبي هم از آن مي شد. در حال حاضر فيلمسازان ما خودشان با خودشان رقابت مي کنند. اگر اجازه دهند که ۲۵ ـ ۲۰ درصد از اکران سالانه ما به فيلم خارجي تعلق گيرد، قطعاً کمک موثري خواهد بود به رونق سينماها. وضعيت سينماها نابسامان و کساد است. اگر بخواهند همين رويه را ادامه دهند همين دو سينمايي هم که در اردبيل باقي مانده بسته مي شود. طبق آمار موجود فروش سينماها در ۶ ماه اول سال ۹۳ برابر با تمام سال ۹۲ است، اين آمار البته در مورد پرديس ها و سينماهاي تهران اطلاق مي شود و داستان در شهرستانها چيز ديگري است. امکانات رفاهي سينماهاي شهرستان بسيار ضعيف است. البته سينماشهر حرکت بسيار مثبتي را تحت عنوان ديجيتالي کردن سينماها انجام داد که کمک موثري بود در جهت ارتقا صدا و تصوير فيلم هاي در حال اکران است.

ابي زاده در مورد وضعيت اقتصادي سالن هاي سينما خاطرنشان ساخت: دخل و خرج سينماهاي ما به سختي تأمين مي شود. سال ۹۲ را که حتي پول برق سينما را هم از جيب خودم پرداخت کردم.

منبع: روزنامه سینمایی بانی فیلم.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “مهندس ساسان ابی زاده مالک سینما قدس در گفتگو با بانی فیلم:”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *