معرفی وبسایت سینما قدس اردبیل

سایت سینما قدس از تاریخ ۱۲ دی ماه ۱۳۸۷ راه اندازی شده است. این وب سایت در زمان راه اندازی، اولین وب سایت سینمایی از سوی سالن داران اردبیل و بلکه کل کشور بود (البته به جز سینماهایی نظیر آزادی) مدیر فنی این وبسایت مرتضی طالب پور است. از جمله ویژگی های این سایت: داشتن آرشیو فیم های اکران شده، اخبار اکران و نقد و بررسی فیلم ها، بیوگرافی هنرمندان برتر سینما و… می باشد.

معرفی وبسایت سینما قدس اردبیل

معرفی وبسایت سینما قدس اردبیل

با توجه به پيشرفت روز افزون كامپيوتر و عرصه فناوري اطلاعات و به سبب تغيير نگرش نسل ها درباره سينما و نيز استفاده از خدمات به روزتر عرصه اطلاع رساني و تبليغاتي، ايده راه اندازي و اجراي سايت را با مديريت سينما قدس اردبيل مطرح نموديم. طي صحبت هايي با همراهي دلگرم كننده ايشان، مصمم به طراحي و اجراي اين سايت شديم.

سايت سينما قدس اردبيل را در تاريخ ۱۲ دي ماه سال ۱۳۸۷، ابتدا روي سرور رايگان www.Webng.com راه اندازي نموديم. كاربران سايت سينما قدس اردبيل در آن زمان مي توانستند سايت را در آدرس http://ghods.webng.com بازديد كنند. بعد از حدود يك سال، اين دامنه كه تحت انحصار Webng.com بود، به طور كلي در ايران مورد فيلتر قرار گرفت (قابل ذکر است در سالهای اخیر، وبسایت Webng.com تعطیل شده است.) و چون به لحاظ قانوني، سرور مورد نظر از نظر مراجع رسيدگي كننده به جرايم رايانه اي غير قانوني تلقي شده بود، سايت سينما قدس اردبيل نيز به طبع آن فيلتر شد و عملاً هر تلاشي براي خارج نمودن سايت سينما قدس اردبيل از ليست سايت هاي فيلتر شده، بيهوده بود. حدود يك ماه اين در و آن در زدن براي رفع مشكل فيلترينگ، سايت سينما قدس اردبيل را با دامنه دات كام به نشاني www.Cinemaghods.com ثبت نموديم و تاكنون نيز با اين دامنه، كاربران به سايت دسترسي دارند.

برخلاف امروز كه سايت، بزرگتر و گسترده تر شده، در ابتداي راه اندازي، اين سايت بسيار ناقص و نحيف مي نمود. در طي اين چند سال، تغيرات زيادي در محتوا و طراحي ظاهر سايت صورت گرفته است كه كاملاً از طراحي اوليه آن متمايز است.

وبسایت سینما قدس اردبیل

وبسایت سینما قدس اردبیل

هم اکنون وب سایت سینما قدس اردبیل روی سرورهای قدرتمند رادکام بدون وققه و با سرعت بارگذاری بالا در حال سرویس دهی به بازدیدکنندگان محترم این سایت است. در حال حاضر حجم داده هاستینگ سینما قدس اردبیل، از میزان ۲.۱ گیگابایت فراتر رفته است.

منبع: وبسایت سینما قدس اردبیل | لینک مطلب: http://www.cinemaghods.com/About_US.html

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “معرفی وبسایت سینما قدس اردبیل”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *