واکنش ها به فیلم اولین انسان ساخته دیمین شزل

0
6
واکنش ها به فیلم اولین انسان ساخته دیمین شزل
واکنش ها به فیلم اولین انسان ساخته دیمین شزل

واکنش ها به فیلم اولین انسان ساخته دیمین شزل

منتخب ونیز ۲۰۱۸

وبسایت اردبیل سینما تقدیم می کند: واکنش ها به فیلم اولین انسان ساخته دیمین شزل – First Man ساخته‌ی دیمین شزل امروز هفتاد و پنجمین فستیوال فیلم ونیز را افتتاح کرد. اکنون تنها ساعاتی پس از اتمام نمایش آن، مجموعه‌ای از نخستین واکنش ها به این فیلم را برای شما علاقه‌مندان سینما، منتشر می کنیم:

فیلم سینمایی اولین انسان - First Man
فیلم سینمایی اولین انسان – First Man
  • رابی کالین در د تلگراف، از پنج ستاره، چهار ستاره به فیلم داد و نوشت طرفداران دو کار اخیر این کارگردان ۳۳ ساله، ویپلش و لالالند که محبوبیت عام را دربرداشت، ممکن است به صورت منطقی منتظر یک بیوپیک پرشور و فرد محور باشند که در آن مردان زیادی با پیراهن های آستین کوتاه، کاغذها را در هوا تکان دهند. اما اولین انسان که توسط جاش سینگر (Spotlightو The Post) اقتباس شده است، قضیه ای کاملا متفاوت دارد. این فیلم بر رایان گاسلینگ تمرکز دارد که ستاره ای متفکر و کم انرژی را از آرمسترانگ روایت کرده که هم قهرمانی بی اشتیاق است و هم مردی که غم را به دنبال از دست دادن دختر دوساله اش کارن، بر اثر تومور مغزی در سال ۱۹۶۲ در بغل گرفته است. این منتقد ضمن تحسین بازی های مکمل گفته است دیمین شزل همیشه در پایان بندی های هنرمندانه استاد است و به نرمی، این بررسی بلندپروازانه‌ی کاراکتر را به روی زمین می آورد.
  • اوون گلیبرمن در یادداشتی در ورایتی نوشت: اولین انسان، یک درام- مستند هیجان انگیز به معنای واقع کلمه است. دیمین شیزل می داند که داستان برنامه ناسا پیش از این گفته شده است، بنابراین استراتژی متهورانه‌ی او این است که فیلم را با واقع گرایی زیاد در رئالیسم اش و با شجاعت زیاد در موجودیت فیزیکی اش بسازد تا به یک درام هیجان انگیز خطرناک تبدیل شود. اولین انسان، همان نسبتی را با فیلم های فضایی دارد که نجات سرباز رایان با فیلم های جنگی پیش از خودش را داشت.
پوستر فیلم اولین انسان
پوستر فیلم اولین انسان
  • دیوید رونی در هالیوود ریپورتر بازی کنترل شده رایان گاسلینگ را تحسین کرده که بسیاری به آن اشاره کرده اند به دور از زرق و برق و درخشش بازی کرده تا به طبیعت متمرکز آرمسترانگ نزدیک شود.
  • جسیکا کینگ در پلی لیست، به اولین مرد واکنشی مثبت داشته ولی اشاره کرده این فیلم عامدانه نخواسته صراحتا میهن پرستانه باشد.
  • لئوناردو گوی در فیلم استیج از تصویربرداری فیلم توسط لینوس سندگرن بسیار تعریف کرده و آن را مشابه کارهای امانوئل لوبسکی دانسته است که همراه با رایان گاسلینگ در فیلم غوطه ور است.

یادداشت مرتبط:

گفتگو با دمیین چیزل کارگردان فیلم لالا لند و ویپلش

منبع: کافه سینما

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید