توضیح رییس کانون پخش‌کنندگان درباره توزیع سالن‌های سینما

علی سرتیپی
علی سرتیپی

توضیح رییس کانون پخش‌کنندگان درباره توزیع سالن‌های سینما

با به روز شدن جدول فروش هفتگی سایت سینما تیکت، برخی از فیلم‌های سینمایی از جمله «سارا و آیدا» و «ساعت پنج عصر» با در اختیار داشتن تعداد سالن‌های بسیار زیادی، فروش کمتری نسبت به فیلم‌های «نگار»، «تابستان داغ» و «اکسیدان» داشتند. علی سرتیپی رییس کانون پخش کنندگان و مدیرعامل «فیلمیران» در این باره می‌گوید که سایت سینما تیکت با یک هفته تاخیر تعداد سالن‌های فیلم‌های سینمایی را به روز می‌کند. از سوی دیگر او معتقد است تعداد سانس‌های نمایش دهنده یک فیلم سینمایی از تعداد سالن‌های آن اهمیت بیشتری دارد.

علی سرتیپی درباره اعلام تعداد سالن‌های نمایش دهنده فیلم‌های سینمایی در سایت سینما تیکت می‌گوید: «سایت سینما تیکت با یک هفته تاخیر، تعداد سالن‌های نمایش دهنده فیلم‌های سینمایی را اعلام می‌کند و از سوی دیگر برخی از فیلم‌های سینمایی این روزها در سالن‌های شهرستان به صورت تک سانس و یا دو سانس به نمایش در‌می‌آیند.»

علی سرتیپی

علی سرتیپی

رئیس کانون پخش کنندگان همچنین در پاسخ به این پرسش که چرا فیلم «نگار» با وجود فروش بالای خود از بسیاری از فیلم‌های سینمایی از جمله «ساعت پنج عصر» و «سارا و آیدا» تعداد سالن‌های کمتری در اختیار دارد گفت: «فیلم «نگار» در پردیس کوروش با ۱۴ سانس نمایش داده می‌شود و «سارا و آیدا» و «ساعت پنج عصر» در ۵ سانس اکران می‌شود. «نگار» در پردیس کوروش در سالن‌های بسیار بزرگ به نمایش در می‌آید و دو فیلم «سارا و آیدا» در سالن‌های کوچکتر و با جمعیت کمتری اکران می‌شوند و به همین دلیل نمی‌توان تمامی سالن‌های یک سینما را با یکدیگر مساوی دانست.»

مدیرعامل «فیلمیران» همچنین تاکید کرد: «به نظر من تعداد سانس‌های یک فیلم از تعداد سالن‌های نمایش دهنده مهم‌تر است. به طور مثال در پردیس مگامال یک سالن ۴۰ نفره وجود دارد و سالنی دیگر گنجایش ۴۰۰ نفر را دارد و به همین دلیل نمی‌توان این دو سالن را با یکدیگر مساوی دانست.»

سرتیپی درپایان با یادآوری اکران نشدن فیلم «من و شارمین» در پردیس آزادی گفت: «در چند روز اول اکران فیلم «من و شارمین» سینما آزادی از نمایش این فیلم سینمایی خودداری کرد، اما با گذشت چند روز و وقتی که این فیلم با فروش قابل قبولی روبرو شد، پردیس آزادی، نمایش این فیلم را آغاز کرد. به نظر من نظام عرضه و تقاضا مشخص می‌کند که چه فیلمی در چند سانس و یا چند سینما به نمایش درآید. شاید یک شرکت پخش کننده در روزهای اول اکران یک فیلم سینمایی بتواند سانس‌ها و سالن‌های بسیاری را برای یک فیلم سینمایی در اختیار بگیرد، اما پس از چند روز این فروش خود فیلم‌هاست که باعث می‌شود سینماداران تصمیم بگیرد نمایش یک فیلم سینمایی ادامه دهد یا خیر.»

منبع: آى سینما

به این نوشته رأی دهید
Sending
User Review
0 (0 votes)
The short URL of the present article is: https://ardabilcinema.ir/SEFH6

برچسب ها

درباره: مرتضی طالب پور

مرتضی طالب پور

مدیر اسبق وبسایت انجمن سینماداران ایران به مدت 4 سال | تجزیه و تحلیلگر ارشد سیستم مدیریت هتلداری الماس داده | مدیر فعلی سامانه جامع اطلاعات سالن های سینمای ایران | مدیر کنونی وبسایت سینما قدس اردبیل از سال 1387 تاکنون | مدیر و نویسنده و مترجم در وبلاگ cinemayejavan.persianblog.ir | مدیر وبسایت اسپرادو شاپ | مدیر و طراح سایت دولوپر استودیو | مدیر ده ها وبسایت غیر سینمایی...

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “توضیح رییس کانون پخش‌کنندگان درباره توزیع سالن‌های سینما”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما را دنبال کنید

خرید از دیجی کالا

پیوندها

نرم افزار مدیریت هتلداری الماس داده

وبسایت گروه تولید محتوی دسته جدا

وبسایت گروه تولید محتوی دسته جدا

خرید بلیت سینما قدس اردبیل

مدیا اد

ورود به سایت

نماد ساماندهی

logo-samandehi

تبلیغات