معرفی شانزده فیلم ایرانیِ درجه یک

0
0
معرفی شانزده فیلم ایرانیِ درجه یک
معرفی شانزده فیلم ایرانیِ درجه یک

وب سایت اردبیل سینما گزارش داد: معرفی شانزده فیلم ایرانیِ درجه یک – پیشتر فیلم‌هایی برای خانواده‌ها در ایام قرنطینه معرفی کردیم که مورد استقبال خواننده‌ها هم قرار گرفت، اما برخی گلایه کردند که ما خانواده نیستیم و فیلم‌های متفاوت‌تری را هم معرفی کنید که با کیفیت باشند، اما الزاماً مناسب خانواده هم نباشند! البته طبیعتاً در چارچوب قوانین کشور.

معرفی شانزده فیلم ایرانیِ درجه یک

فیلم سینمایی سرخ پوست
فیلم سینمایی سرخ پوست

اژد‌ها وارد می‌شود

فیلم رازآلود مانی حقیقی که داستانش در دهه ۴۰ می‌گذرد. با موقعیت‌های جذاب و کلی جوان خوش لباس و برازنده و روایتی تو در تو و سمبلیک.

ماهی و گربه

یک ساخته رازآلود دیگر و روایتی از حضور یک گروه دانشجویی در شمال کشور و همنشینی‌شان با قاتلان زنجیره‌ای. فیلمی که کمی طولانی است، اما لذتبخش است. ساخته شهرام مکری.

پرویز

ساخته مجید برزگر. داستان مردی بی‌فایده و بیکار که در فشار تحقیر‌های اجتماعی به یک بزهکار و حتی جنایتکار خطرناک تبدیل می‌شود. این فیلم خرا ببینید. با بازی خوب لوون هفتوان.

کلوزآپ

فیلم بین‌المللی عباس کیارستمی که در فهرست بهترین فیلم‌های تاریخ هم سروکله‌اش پیدا شده است. داستان حسین سبزیان که خودش را جای محسن مخملباف جا زد و از یک خانواده علاقه‌مند و ثروتمند سوءاستفاده مالی می‌کند.

خانه پدری

فیلم عیاری شاید غیرمنصفانه باشد، اما بسیار خوب ساخته شده و از گزندگی قابل توجهی برخوردار است. فیلم حتی بعد از اصلاحاتی هنوز هم سبعانه و خشن محسوب می‌شود.

خواب تلخ

ماجرایی کمیک از وقایعی که در یک غسالخانه در شهرکی در حاشیه اصفهان می‌گذرد. در فضایی وهم‌آلود و سوررئال و خنده‌دار! ساخته محسن امیریوسفی.

مادر قلب اتمی

فیلمی گیج‌کننده و پر از مفاهیم استعاری، اما در کنار آن، موقعیت‌های ملوس و شیرینی را به تصویر می‌کشد. بازی‌های عالی از محمدرضا گلزار، ترانه علیدوستی و پگاه آهنگرانی.

طلای سرخ

ساخته درجه یک جعفر پناهی از فیلمنامه‌ای نوشته عباس کیارستمی. یک نوآر با رگه‌های محسوس نقد اجتماعی و شخصیت‌ها و موقعیت‌های جذاب و البته پایانی تلخ.

چیز‌هایی هست که نمی‌دانی

یک عاشقانه سرد و تلخ و انفرادی. داستان مردی که در انزوایی خودساخته با عشق‌های بالقوه و بالفعلش سروکله می‌زند. فیلمی حساب شده و درخشان ساخته فرید صاحب‌الزمانی و بازی‌های علی مصفا و مهتاب کرامتی و لیلا حاتمی.

پذیرایی ساده

داستان سفر شگفت‌انگیز یک زوج نابه‌هنجار که در جاده حرکت می‌کنند و میلیون‌ها تومان پول را با شرایط خاص خود بین مردم عادی تقسیم می‌کنند، با بازی‌های مانی حقیقی و ترانه علیدوستی.

شب‌های روشن

فیلمی عاشقانه بر مبنای نوول مشهور داستایفسکی که توسط برسون و ویسکونتی هم به فیلم تبدیل شده است. با بازی‌های خوبی از هانیه توسلی و احمدی. فیلم را فرزاد موتمن ساخته است.

آرایش غلیظ

عجیب‌ترین فیلم حمید نعمت‌الله. داستان همنشینی مردی که بار قاچاق فشفشه و ترقه در قشم دارد و مرد مستی که متخصص مواد مخدر و استعمال آنهاست و زنی که به تازگی از یک رابطه بیرون آمده و آماده ریباند است و مرد شارلاتانی که دنبال سود خود در این ماجراست. حامد بهداد، طناز طباطبایی و حبیب رضایی بازیگران اصلی این فیلم عجیب هستند.

دراکولا

کمدی خطرناک رضا عطاران که تناظری میان خون‌آشام‌ها و معتاد‌ها ایجاد می‌کند. فیلم برای کودکان و نوجوانان خطرناک است، اما اگر مجردید آن را ببینید و لذت ببرید.

سرخپوست

یک داستان رازآلود از ایران دهه ۴۰ که خوش آب و رنگ هم فیلمبرداری شده است و یک نوید محمدزاده بی‌نظیر و پریناز ایزدیار که طراحی لباسش بیشتر از بازی‌اش در یاد می‌ماند.

من

داستانی غریب از سلطه یک زن بر شبکه‌ای تبهکارانه. فیلم نوعی مایه‌های پنهان فنیشیزم را در خود حمل می‌کند. بازی‌هایی درجه یک از لیلا حاتمی و امیر جدیدی. فیلم را سهیل بیرقی ساخته است.

ناهید

یک ملودرام عاشقانه که در بندر انزلی رخ می‌دهد و دستمایه‌های فمینیستی‌اش به خوبی کنترل شده و به شکلی ماهرانه کارگردانی شده است. با بازی ساره بیات، پژمان بازغی و نوید محمدزاده. فیلم را آیدا پناهنده کارگردانی کرده است.💠کانال تلگرام سینما قدس اردبیل:
https://t.me/CinemaGhodsArdabil

💠وبسایت رسمی سینما قدس اردبیل:
http://www.cinemaghods.com

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید