مسعود کیمیایی در گفتگو با برنامه‌ سینمایی کات

1
32

مسعود کیمیایی در گفتگو با برنامه‌ سینمایی کات

وبسایت اردبیل سینما تقدیم می کند: مسعود کیمیایی در گفتگو با برنامه‌ سینمایی کات – مسعود کیمیایی در گفتگو با برنامه‌ سینمایی «کات»، درباره استفاده از صدای امیر عباس گلاب به جای پولاد کیمیایی در فیلم «قاتل اهلی» گفت: اصلاً نمی خواستم درباره «قاتل اهلی» حرف بزنم، اما باید این را اشاره کنم که کاراکتری که پولاد در این فیلم بازی می‌کند یک خواننده است و آن خواننده دارد با مفاهیم فیلم درگیر می شود. او یک معترض خوان است و نمونه هایی از این خواننده ها را در آمریکا داشته ایم. در ایران با رضا موتوری استفاده از این موسیقی را در سینما آغاز کردم که با اسفندیار منفردزاده نشستیم و دنبال خواننده ‌ای که مورد پسندمان باشد گشتیم. فرهاد را دیدم و انتخاب‌اش کردم. فرهاد شد نمونه این نوع موسیقی اعتراضی و فریدون فروغی با فاصله نسبت به او ادامه آن مسیر است.
خواننده فیلم «قاتل اهلی» از این جنس است. از جنس اعتراض. این معترض بودن در کاراکتر فیلم است. از بیرون نمی‌آید. این خواننده باید یک صدای تازه باشد. یک صدای جدید و نو که مخاطب آن را پیش از این نشنیده. نه خواننده‌ای که قبلا آهنگ هایی خوانده و او را می شناسی و حالا یکباره می خواهد یک چیز دیگری بخواند. چیزی که شبیه کارهای گذشته‌ اش نیست.

مسعود کیمیایی Masoud-Kimiaie
استاد مسعود کیمیایی
مسعود کیمیایی
مسعود کیمیایی
استاد مسعود کیمیایی - سینماگر مولف سینمای ایران
استاد مسعود کیمیایی – سینماگر مولف سینمای ایران

این اصلاً قابل قبول نیست. مخاطبِ آن خواننده ‌ای که قبلاً کلی آهنگ خوانده و الان صدایش را در فیلم من گذاشته ‌اند، یک طبقه دیگری هستند. شما یک صدای آشنا (امیرعباس گلاب) را برای این کارکتر می گذارید -که من او را نمی‌شناسم – اما طبیعتا این شخصیت را ندارد که کنسرتش را به هم بزنند!
چون تا به حال بهم نزدند، حالا چطور در فیلم من این اتفاق رخ بدهد؟ خواننده باید کسی باشد که اولین بار دیده شود و کنسرتش به هم بخورد و جایگاهی که در آن ایستاده بخشی از زندگی او باشد.
در ادامه، مصاحبه مسعود کیمیایی در برنامه سینمایی کات، برایتان آورده شده است. انتشار این برنامه سینمایی از طریق وبسایت ویدئویی آپارات صورت می گیرد.


آدرس وبسایت سینما قدس اردبیل: http://www.cinemaghods.com

1 نظر

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید