راه اندازی پردیس مگاپارس با 1700 صندلی

پردیس مگاپارس تهران
پردیس مگاپارس تهران

راه اندازی پردیس مگاپارس با ۱۷۰۰ صندلی

وبسایت اردبیل سینما گزارش داد: راه اندازی پردیس مگاپارس با ۱۷۰۰ صندلی – سیدجمال ساداتیان از راه اندازی پردیس مگاپارس خبر داد و تاکید کرد ۱۷۰۰ صندلی به ظرفیت سینمایی پایتخت افزوده می شود. سیدجمال ساداتیان تهیه کننده سینما با اشاره به آخرین وضعیت ساخت پردیس سینمایی مگاپارس گفت: ساخت این پروژه مانند بسیاری از پروژه های دیگر کمی کند پیش رفته است اما فکر می کنم تا ۵ ماه آینده آماده بهربرداری شود. این مجموعه سینمایی دارای ۸ سالن سینما است و از ۴۳۰۰ متر فضای فیزیکی بهره می‌برد.
وی ادامه داد: با راه اندازی این مجموعه در منطقه شریعتی تهران نزدیک به هزار و ۷۰۰ صندلی به تعداد صندلی های سالن های سینمای ایران افزوده می شود که این خود آمار قابل توجهی به شمار می رود.

به گفته ساداتیان، هنوز برنامه ای برای اجرای تئاتر در این پردیس ندارند اما این امکان وجود دارد که در آینده برای این امر نیز برنامه ریزی شود ولی در حال حاضر تمرکز اصلی بر نمایش فیلم های سینمایی است. این تهیه کننده سینما بیان کرد: یکی از دلایل ساخت و راه اندازی این پردیس سینمایی، کمبود ظرفیت سالن های نمایشی در کشور بود. تاکید می کنم که از جمله سیاست های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و تهیه کنندگان سینمایی این است که ظرفیت های نمایشی حوزه سینما در کشور را افزایش دهند و این ظرفیت تا اطلاع ثانوی به فیلم هایی اختصاص پیدا کند که تولید سینمای ایران باشد.

وی ادامه داد: امیدوارم در آینده نزدیک روند ساخت سالن های سینمایی در کشور افزایش پیدا کند تا بتوانیم از ظرفیت مازاد سالن های سینما برای نمایش فیلم های خارجی روز جهان هم استفاده کنیم. زیرا بی شک باید ساز و کاری در کشور فراهم شود تا ظرف چند سال آینده نمایش فیلم های خارجی در کشور را داشته باشیم.

مدیر پردیس سینمایی «قلهک» در پایان توضیح داد: البته در حال حاضر نمایش فیلم های خارجی در ایران صورت می گیرد، اما این نمایش به شکل عرضه این آثار در شبکه نمایش خانگی است. اگر شرایطی فراهم شود تا این فیلم ها روی پرده سینما نمایش داده شوند، می تواند در جذب مخاطب تاثیرگذار باشد و در عین حال در بازار فیلم های داخلی نیز تحرکی ایجاد کرده تا فیلم های داخلی سعی در برابر کردن کیفیت خود در مقایسه با آثار خارجی کنند. شنیده ها حکایت از آن دارد که این مجتمع در اسفند ۹۷ یا بهار ۹۸ افتتاح خواهدشد.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “راه اندازی پردیس مگاپارس با ۱۷۰۰ صندلی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *