ناصر چشم‌آذر بامداد جمعه ۱۴ اردیبهشت 97 درگذشت

استاد ناصر چشم آذر
استاد ناصر چشم آذر

ناصر چشم‌آذر بامداد جمعه ۱۴ اردیبهشت ۹۷ درگذشت

وبسایت اردبیل سینما گزارش داد: ناصر چشم‌ آذر بامداد جمعه ۱۴ اردیبهشت ۹۷ درگذشت – ناصر چشم‌آذر بامداد آدینه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ بر اثر سکتهٔ قلبی در تهران درگذشت. ناصر چشم‌آذر در ۱۰ دی ماه ۱۳۲۹ در اردبیل متولد شد و در سایه آموزش‌های پدرش اسماعیل چشم آذر مراحل اولیه موسیقی را فرا گرفت. او در کودکی ساز آکاردئون را برگزید.

ناصر چشم آذر

مرگ

ناصر چشم‌آذر بامداد آدینه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ بر اثر سکتهٔ قلبی در تهران درگذشت.


فعالیت

در ۱۲ سالگی به‌همراه پدرش وارد ارکستر آذربایجانی رادیو ایران می‌شود. در ۱۳ سالگی جایزه ویژه موسیقی را در مقطع دبیرستانی به‌خاطر نواختن آکاردئون دریافت نمود. در ۱۷ سالگی رهبری کنسرت ترتیب داده شده در سفارت ایران در عراق را برعهده می‌گیرد. در ۱۸ سالگی به‌همراه گوگوش، سفرهای رسمی خود را آغاز نمود.

در ۲۰ سالگی جهت گذراندن دوره جاز به آمریکا مسافرت می‌کند. پس از بازگشت سرپرستی ارکستر شوی تلویزیونی پرویز غریب افشار را برعهده گرفت. در محضر استادان بنام موسیقی ایران نظیر مرتضی حنانه، ملیک اصلانیان دوره‌های تکمیلی را سپری نمود. در سال ۱۳۵۷ به مدت ۵ سال جهت تکمیل دوره موسیقی جاز و موسیقی فیلم به آمریکا مسافرت می‌کند. وی از پیشگامان سازهای الکترونیک در ایران می‌باشد. باران عشق یکی از شاهکارهای اوست. پس از بازگشت به ایران از سال ۱۳۶۳ و با ساخت موسیقی متن فیلم تاراج به کارگردانی ایرج قادری فعالیت خود را در زمینه موسیقی فیلم آغاز نمود.

از وی موسیقی متنِ بسیاری از فیلم های سینمای ایران، به یادگار مانده است. وبسایت اردبیل سینما درگذشت این هنرمند را تسلیت می‌گوید.

آدرس وبسایت سینما قدس اردبیل: http://www.cinemaghods.com/

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

۰ دیدگاه در “ناصر چشم‌آذر بامداد جمعه ۱۴ اردیبهشت ۹۷ درگذشت”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *