تارانتینو: بهتر است بازنشسته شوم

0
14
بیوگرافی کوئنتین تارانتینو - در پشت صحنه فیلم هشت نفرت انگیز
بیوگرافی کوئنتین تارانتینو - در پشت صحنه فیلم هشت نفرت انگیز

وب سایت اردبیل سینما گزارش داد: تارانتینو: بهتر است بازنشسته شوم – «کوئنتین تارانتینو» نویسنده و کارگردان آمریکایی برنده اسکار اعلام کرد که در حال حاضر ساخت نسخه جدید فیلم «سگ‌های انباری» را به عنوان دهمین و آخرین فیلم بلند سینمایی‌اش در نظر دارد.

به گزارش وب سایت اردبیل سینما و به نقل از هالیوود ریپورتر، «تارانتینو» که به عنوان مهمان در برنامه تلویزیونی «پخش زنده با بیل مار» در شبکه HBO حضور یافته بود عنوان کرد که همچنان معتقد است که فیلم بعدش اش که دهمین ساخته بلند این کارگردان ۵۸ ساله است، آخرین پروژه سینمایی او خواهد بود.

او با اشاره به این که هم اکنون در مقطعی از فعالیت هنری خود قرار دارد که بر اساس تاریخ سینما بهتر است پس از ساخت دهمین فیلمش بازنشسته شود، گفت: به عنوان مثال، اگر دان سیگل پس از ساخت فیلم « فرار از آلکاترا » دیگر فیلم نساخته بود ، چقدر پایان کاری فوق العاده ای رقم زده بود.

در ادامه «بیل مار» گفت: این احمقانه است که کارگردانی که فیلم «داستان عامه پسند» را در کارنامه دارد بخواهد از طول مدت فعالیت سینمایی اش را بر اساس دیگر کارگردانان تنظیم کند و به «کلینت ایستوود» اشاره کرد که در سن ۹۱ سالگی همچنان به ساخت فیلم های موفق ادامه می دهد اما «تارانتینو» اذعان کرد که «ایستوود» در این زمینه یک استثناء است.

تارانتینو: بهتر است بازنشسته شوم – «تارانتینو» درباره ساخت  دهمین و احتمالا آخرین فیلمش پس از فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» نیز برای نخستین بار فاش کرد که ساخت نسخه ای جدید از اولین فیلم بلندش «سگ های انباری» محصول ۱۹۹۲ را در نظر دارد.

او البته تصریح کرد که در حال حاضر ساخت نسخه جدید «سگ های انباری» را تنها در نظر دارد و این موضوع قطعی نیست.

«کوئنتین تارانتینو» فعالیت سینمایی خود را در اوایل دهه ۱۹۹۰ به عنوان فیلم‌ساز مستقل آغاز کرد و فیلم «سگ‌های انباری» را ساخت که به عقیده بسیاری از منتقدین از خارق‌العاده‌ترین فیلم‌های مستقل همه ادوار است.

وی در سال ۱۹۹۴با ساخت فیلم برنده نخل طلای «داستان عامه پسند» (پالپ فیکشن) به اوج شهرت رسید، این فیلم از نظر تجاری توانست موفقیت بسیاری کسب کند و از آن به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های تاریخ یاد می‌کنند که در فهرست موسسه فیلم آمریکا از ۱۰۰ فیلم برتر تاریخ سینمای آمریکا قرار دارد.

فیلم سینمایی پالپ فیکشن یا «داستان عامه پسند»
فیلم سینمایی پالپ فیکشن یا «داستان عامه پسند»

فیلم بعدی تارانتینو «جکی براون» نام داشت که به اقتباس از یک رمان ساخته شد و سپس نوبت به ساخت فیلم مشهور «بیل را بکش» رسید که در دو قسمت در سال‌های ۲۰۰۳ و دیگری در اوایل ۲۰۰۴ منتشر شد.

دو قسمت فیلم «بیل را بکش» از سوی منتقدان مورد تحسین قرار گرفتند و هر کدام در گیشه جهان به فروشی بالغ بر ۱۵۰ میلیون دلار دست یافتند.

«ضد مرگ» نام فیلم بعدی‌ «تارانتینو» بود و وی سپس شروع به ساخت فیلم مشهور دیگرش، «حرامزاده‌های لعنتی» کرد؛ این فیلم براساس داستانی تخیلی در دوران جنگ جهانی دوم اتفاق می‌افتد که بسیار مورد توجه منتقدان قرار گرفت و به فروش بیش از ۳۲۱ میلیون دلاری دست یافت.

«تارانتینو» فیلم «جاگوی آزادشده» را در سال ۲۰۱۲ منتشر کرد و این فیلم روایت‌گر دوران برده‌داری آمریکا است، این وسترن که پرفروش‌ترین فیلمش به نسبت سایر فیلم‌هایش است، به فروشی بالغ بر ۴۲۵ میلیون دلار دست یافت. وسترن «هشت نفرت‌انگیز» نیز آخرین هشتمین اثر سینمایی این کارگردان آمریکایی بود که با بودجه ۴۴ میلیون دلاری با فروش ۱۵۶ میلیون دلاری عملکرد خوبی در گیشه نداشت.

‌فیلم جانگوی رها از بند
‌فیلم جانگوی رها از بند

«روزی روزگاری در هالیوود» نهمین فیلم بلند «تارانتینو» با نقش‌آفرینی «لئوناردو دی‌کاپریو» و «برد پیت» در سال ۲۰۱۹ درباره گروه تبهکار «منسون» به سرکردگی «چارلز منسون» ساخته شد که به فروشی بالغ بر ۳۷۰ میلیون دلار دست یافت.

نگارش فیلمنامه‌های «قاتلین بالافطره» (الیور استون)، «داستان عاشقانه واقعی» (تونی اسکات) و «از طلوع تا غروب» (رابرت رودریگوئز) نیز بخش دیگری از کارنامه سینمایی «کوئنتین تارانتینو» محسوب می‌شود.


کانال تلگرام سینما قدس اردبیل: https://t.me/CinemaGhodsArdabil

وب سایت سینما قدس اردبیل: http://www.cinemaghods.com

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید