برگزاری جلسه مطبوعاتی جشنواره فجر درسینما قدس

0
63
برگزاری جلسه مطبوعاتی جشنواره فجر درسینما قدس - 1398 - غریب منوچهری و سیدناصر اسحاقی
برگزاری جلسه مطبوعاتی جشنواره فجر درسینما قدس - 1398 - غریب منوچهری و سیدناصر اسحاقی

وب سایت اردبیل سینما گزارش داد: برگزاری جلسه مطبوعاتی جشنواره فجر درسینما قدس – مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل در نشست خبری با خبرنگاران گفت: فیلم‌های منتخب سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در دو سینما قدس و اردبیل اکران می شود.

 	 برگزاری جلسه مطبوعاتی جشنواره فجر درسینما قدس
برگزاری جلسه مطبوعاتی جشنواره فجر درسینما قدس

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، سیدناصر اسحاقی در نشست خبری با خبرنگاران قبل از اکران فیلم‌های منتخب سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در اردبیل اظهار کرد: ۱۴ فیلم در بخش سودای سیمرغ و پروانه در مدت هفت روز در دو سینمای انقلاب و قدس اردبیل اکران می‌شود و در کنار آن ۵ فیلم بخش کودک و نوجوان برای دانش آموزان به نمایش درمی‌آید.

برگزاری جلسه مطبوعاتی جشنواره فجر درسینما قدس - 1398
برگزاری جلسه مطبوعاتی جشنواره فجر درسینما قدس – ۱۳۹۸

وی خاطرنشان کرد: اکران فیلم‌های سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در سینما قدس و به دنبال آن در سینما انقلاب آغاز خواهد شد که فیلم‌های مناسب و خوش ساخت برای اردبیل انتخاب شده که امیدواریم با استقبال شهروندان روبرو شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل افزود: قیمت بلیط هر فیلم اکران شده ۱۲ هزار تومان خواهد بود و خبرنگاران روزانه می‌توانند با حضور در سینما قدس و انقلاب در جریان اکران فیلم‌ها و تهیه اخبار و گزارشات مربوطه قرار گیرند.

برگزاری جلسه مطبوعاتی جشنواره فجر درسینما قدس - 1398 - غریب منوچهری و سیدناصر اسحاقی
برگزاری جلسه مطبوعاتی جشنواره فجر درسینما قدس – ۱۳۹۸ – غریب منوچهری و سیدناصر اسحاقی

اسحاقی گفت: برای پنجمین سال متوالی است که ما در سینماهای اردبیل جشنواره فیلم فجر را به همراه فیلم‌های منتخب اکران می‌کنیم و امیدواریم در گام بعدی در گام بعدی در کنار دو سینمای قدس و انقلاب اردبیل در شهرستان‌ها نیز بتوانیم اکران این فیلم‌ها را شاهد باشیم.

وی بیان کرد: اکران فیلم‌های سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر به مدت ۸ روز اجرا می‌شود که در دو سئانس فیلم‌های منتخب به نمایش درمی‌آید.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل افزود: امیدواریم روزی را در این استان شاهد باشیم که اکران این فیلم‌ها همراه با حضور منتقدان و فعالان عرصه سینما و همچنین سازمان‌های مردم نهاد و دستگاه‌های متولی به صورت رقابتی انجام شده و علاقمندان بتوانند از فضای شکل گرفته بهترین استفاده را بکنند.

اسحاقی بیان کرد: قطعا در سال‌های آینده در جشنواره فجر ما سهمی را از این رویداد بزرگ و تهیه یک تندیس ویژه با عناوینی چون خطایی، شاه اسماعیل و یا سبلان خواهیم داشت تا به فیلم‌های منتخب این نشان سینمایی در جشنواره فیلم فجر اهدا شود.

وی در مورد سایر برنامه‌های فرهنگ و ارشاد در ایام دهه فجر اظهار کرد: در جشنواره تئاتر دو گروه از این استان و در جشنواره موسیقی نیز هنرمندان اردبیل حضور دارند و برنامه‌های جشن انقلاب با رنگ و بوی معنوی و همراه با گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید سلیمانی در حال برگزاری است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل در مورد حضور کاروان فرهنگ و هنر امید در شهرستان‌ها گفت: برخلاف سال‌های گذشته به خاطر برخی از محدودیت‌ها ما این کاروان را امسال به شهرستان‌ها اعزام نکردیم اما در حد امکان سعی داریم در مناطق مختلف ویژه برنامه‌های گرامیداشت ایام پیروزی انقلاب اسلامی را شاهد باشیم.

اسحاقی تصریح کرد: اگر روزگاری سینمادوستان ما حسرت مشاهده یک فیلم جشنواره فجر را آن هم در تهران داشتند، امروز شاهد اکران این فیلم‌ها در شهر اردبیل هستیم و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای اکران هر فیلم میلیون‌ها هزینه کرده تا زمینه جلب رضایت مردم در استان‌های مختلف فراهم آید.

وی ادامه داد: اتحادیه تهیه کنندگان و تولیدکنندگان فیلم به ازای تولید هر فیلم مبالغ هنگفتی را از وزارت ارشاد دریافت می‌کنند و ما تلاش می‌کنیم تا علاقمندان سینما بتوانند از فیلم‌های اکران شده استفاده کنند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: در حوزه کودک و نوجوان نیز پنج فیلم در این یک هفته به صورت رایگان برای دانش‌آموزان به نمایش درمی‌آید که امیدواریم خانواده‌ها با همراهی فرزندانشان در سینما شاهد به نمایش درآمدن این آثار باشند.

سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر از امروز و با اکران فیلم‌هایی چون آتابای نیکی کریمی، سه کام حبس سامان سالور، آن شب کوروش آهاری، قصیده گاو سفید بهنام سنایی‌ها، تومان مرتضی فرشباف، کشتارگاه عباس امینی، خوب، بد، جلف پیمان قاسم خانی، لباس شخصی امیرعباس ریبعی، دشمنان علی درخشنده، مغز استخوان حمیدرضا قربانی، روز بلوای بهروز شعیبی، من می‌ترسم بهنام بهزادی، دوزیست برزو نیک‌نژاد و پوست اثر بهمن ارک از امروز در دو سینمای قدس و انقلاب اردبیل در ساعات ۱۶ و ۱۸:۳۰ در سینما قدس و ۱۶:۳۰ و ۱۹ در سینما انقلاب اردبیل اکران می‌شود.

سردرب سینما قدس اردبیل
سردرب سینما قدس اردبیل

همچنین ۵ فیلم قطار آن شب حمیدرضا قطبی، بیست و سه نفر مهدی جعفری، تاتی و ستاره عبدالرضا مجلسی منطقه پرواز ممنوع امیر داسارگر و تورنادو ساخته سیدجواد هاشمی در بخش کودک و نوجوان در سینما قدس اردبیل از ساعت ۱۰ صبح اکران خواهد شد.


💠کانال تلگرام سینما قدس اردبیل:
https://t.me/CinemaGhodsArdabil

💠وب سایت رسمی سینما قدس اردبیل:
http://www.cinemaghods.com

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید