آثار اصغر فرهادی در میان ۱۰۰ فیلم معمایی برتر تاریخ

0
57
اصغر فرهادی خالق فیلم گذشته

وب سایت اردبیل سینما گزارش داد: آثار اصغر فرهادی در میان ۱۰۰ فیلم معمایی برتر تاریخ – سایت داده پردازی استکر، وب سایتی است که با تحلیل اطلاعات و بررسی آماری، به ارائه تحلیل هایی درباره مسائل دنیای ورزش، تاریخ، سرگرمی و اقتصاد می پردازد.

آثار اصغر فرهادی در میان ۱۰۰ فیلم معمایی برتر تاریخ – به گزارش سینمادیلی در یکی از آخرین تحلیل های این وبسایت فهرستی از صد فیلم معمایی برتر تاریخ بر اساس امتیاز IMDB و امتیازات منتقدان در Metacritic ارائه شده که سه اثر از اصغرفرهادی هم در این لیست حضور دارد.

اصغر فرهادی در جشنواره کن 2018
اصغر فرهادی در جشنواره کن ۲۰۱۸

شرط حضور در این لیست داشتن عنوان ژانر «معمایی» در ژانرشناسی فیلم در IMDB، داشتن حداقل ۲۵۰۰ رای در این سایت و داشتن امتیاز Metacritic بوده است.

اصغر فرهادی با سه فیلم در این لیست حضور دارد، «چهارشنبه سوری» در جایگاه پنجاه و هشتم، «گذشته» در جایگاه چهل و چهارم، و «درباره الی» در جایگاه بیست و ششم این لیست قرار گرفت.

«پنجره عقبی» و «سرگیجه» آلفرد هیچکاک، «همشهری کین» اورسن ولز، «روانی» آلفرد هیچکاک، «شهر اشباح» هایائو میازاکی، «سه رنگ: قرمز» کریشتوف کیشلوفسکی «شمال از شمال غربی» آلفرد هیچکاک، ، «راشومون» آکیرا کوروساوا، «مرد سوم» کارول رید و «غرامت مضاعف» به ترتیب ده فیلم برتر این لیست هستند و آلفرد هیچکاک با داشتن ۸ فیلم در این لیست بهترین کارگردان آثار معمایی تاریخ است.


کانال تلگرام سینما قدس اردبیل:
https://t.me/CinemaGhodsArdabil

وب سایت رسمی سینما قدس اردبیل:
http://www.cinemaghods.com

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید